Γιορτινές ευχές Χριστούγεννα 2022

Καλές Γιορτές,

Ευτυχισμένο το Νέο έτος

Χρ.2022

1η Ενημέρωση για την ετήσια ενημερωτική συνάντηση τον Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Σκύδρας στις 30-11-20

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Καλησπέρα σας

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, για να μπορέσετε να προγραμματίσετε εγκαίρως τις υποχρεώσεις σας, ότι το Γυμνάσιο Σκύδρας προετοιμάζει για την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 17:00 την ετήσια ενημερωτική συνάντηση Γονέων και Κηδεμόνων.

Αναλυτικές πληροφορίες για τον χώρο την ώρα και τα θέματα της ενημέρωσης θα λάβετε σε mail που θα σας αποσταλεί τις επόμενες ημέρες.

Καλό σας απόγευμα

Η Διεύθυνση του Γυμνασίου Σκύδρας

Ενημέρωση για το Πρόγραμμα της Πέμπτης 29.09.22

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες, καλησπέρα.

Επικοινωνούμε μαζί σας με πρόθεση  να σας ενημερώσουμε σχετικά με τις αυριανές μαθητικές εκλογές για την ανάδειξη του Δεκαπενταμελούς Συμβουλίου του Σχολείου μας.
Συγκεκριμένα, το προηγούμενο διάστημα δόθηκε η δυνατότητα στους μαθητές που επιθυμούν να είναι υποψήφιοι, να επικοινωνήσουν με τους συμμαθητές τους μέσω προσωπικού ενημερωτικού δελτίου υποψηφιότητας, το οποίο αναρτήθηκε σε προσβάσιμη από τους μαθητές θέση. Έτσι κάθε υποψήφια-ος  έχει την ευκαιρία να επικοινωνήσει με τους ψηφοφόρους μαθητές ιδέες, προβληματισμούς, απόψεις και λοιπά στοιχεία που ισχυροποιούν την υποψηφιότητα.
•    Οι εκλογές θα διεξαχθούν τις τρεις πρώτες ώρες και στη συνέχεια ο Σύλλογος καθηγητών θα συνεδριάσει για θέματα λειτουργικότητας του σχολείου βάση διαταγών του Υπουργείου Παιδείας

Οι μαθητές δεν θα φέρουν τσάντες μαζί τους, αλλά θα διαθέτουν ατομικά στυλό μπλε, προκειμένου να ψηφίσουν.
Το σχολικό  πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί έως την τρίτη  διδακτική ώρα, δηλαδή  μέχρι τις 10:50.

Αύριο το Γυμνάσιο Σκύδρας γιορτάζει τη Δημοκρατία και τη συμμετοχικότητα με έμπρακτο τρόπο!

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΣΟΦΙΑ  Ε. ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ, ΣΕ ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ.

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ, ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ & ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ

ΣΕ ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ.

Από τις 24 Ιουνίου 2022 και ώρα 10:00 έως και τις 7 Ιουλίου 2022 και ώρα 23:59, όσοι/-ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2022-2023.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

ή μέσω της διαδικτυακής πύλης

συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

Aσφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο

Το υπουργείο παιδείας μας διαβίβασε τέσσερα (4) ενημερωτικά φυλλάδια της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο. Παρακαλούμε πολύ να τα μελετήσετε και να ακολουθήσετε τις συμβουλές τους.
(Για να ανοίξετε ένα φυλλάδιο πατήστε πάνω στην περιγραφή)

Προσεχώς...

Κανένα γεγονός

Τελευταία άρθρα