Ενημερωτικό Σημείωμα για την εορτή των Τριών Ιεραρχών (Τρίτη 30-1-2024)

Αγαπητοί Γονείς και κηδεμόνες, καλησπέρα.

Επικοινωνούμε μαζί σας, προκειμένου να σας ενημερώσουμε ότι αύριο 30 Ιανουαρίου 2024, Ημέρα αφιερωμένη στους Τρεις Ιεράρχες,  οι μαθητές μας θα προσέλθουν στο σχολείο δίχως σχολική τσάντα.

Καταρχάς θα εκκλησιαστούν και στη συνέχεια θα επιστρέψουν στο σχολείο για να συμμετάσχουν στο αφιέρωμα για τους Αγίους. Παράλληλα, θα μοιραστούν από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων (Γ&Κ) του Σχολείου μας στους μαθητές βασιλοπιτάκια. Παρακαλούνται οι τυχεροί μαθητές/-τριες (ένα άτομο ανά τάξη) να προσέλθουν στα Γραφεία της Διεύθυνσης για να παραλάβουν το δώρο που προέβλεψε να μας προμηθεύσει ο δραστήριος Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων.

Η ανωτέρω διαδικασία θα ολοκληρωθεί το αργότερο σε δύο σχ. ώρες. Στη συνέχεια τα παιδιά  θα αποχωρήσουν για να προχωρήσουν οι εκπαιδευτικοί στην προβλεπόμενη, για την περίοδο αυτή, Παιδαγωγική συνεδρίαση Τετραμήνου.

Ευχόμενοι σε όλους εσάς και στις οικογένειές σας «Καλή και παραγωγική χρονιά»,

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ