Ενημέρωση για το πρόγραμμα της Παρασκευής 24 Μαρτίου

Αγαπητοί Μαθητές/-τριες, Γονείς και Κηδεμόνες,

Αύριο, Παρασκευή 24 Μαρτίου, θα γίνουν στα σχολεία όλης της χώρας, εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου.
Προσκαλούνται  οι μαθητές/-τριες μας να προσέλθουν στο σχολείο δίχως σχολικό εξοπλισμό, στις 8:15.
Η Ημέρα θα είναι αφιερωμένη στον ιερό απελευθερωτικό αγώνα και οι εκδηλώσεις θα έχουν διάρκεια περίπου 2 διδακτικές ώρες.
Οι εκδηλώσεις θα ξεκινήσουν με την παρουσίαση του χρονικού της ημέρας ανά τμήμα. Στη συνέχεια όλοι οι μαθητές/-τριες θα μεταβούν στην κεντρική αυλή του σχολείου μας όπου θα παρουσιαστούν τραγούδια της ημέρας από την χορωδία του Γυμνασίου μας, καθώς και παραδοσιακοί χοροί του τόπου μας.

Οι μαθητές αναμένεται να σχολάσουν περίπου στις 11:00 πμ

Υπενθυμίζουμε ότι σε ημέρες που γίνονται εορταστικές εκδηλώσεις, καταχωρούνται σε μαθητές/-τριες που απουσιάζουν, όλες οι απουσίες του ημερήσιου προγράμματος (δηλαδή για αύριο έξι (6) απουσίες)

Η Διεύθυνση του Γυμνασίου Σκύδρας