Ενημέρωση για το Πρόγραμμα της Πέμπτης 29.09.22

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες, καλησπέρα.

Επικοινωνούμε μαζί σας με πρόθεση  να σας ενημερώσουμε σχετικά με τις αυριανές μαθητικές εκλογές για την ανάδειξη του Δεκαπενταμελούς Συμβουλίου του Σχολείου μας.
Συγκεκριμένα, το προηγούμενο διάστημα δόθηκε η δυνατότητα στους μαθητές που επιθυμούν να είναι υποψήφιοι, να επικοινωνήσουν με τους συμμαθητές τους μέσω προσωπικού ενημερωτικού δελτίου υποψηφιότητας, το οποίο αναρτήθηκε σε προσβάσιμη από τους μαθητές θέση. Έτσι κάθε υποψήφια-ος  έχει την ευκαιρία να επικοινωνήσει με τους ψηφοφόρους μαθητές ιδέες, προβληματισμούς, απόψεις και λοιπά στοιχεία που ισχυροποιούν την υποψηφιότητα.
•    Οι εκλογές θα διεξαχθούν τις τρεις πρώτες ώρες και στη συνέχεια ο Σύλλογος καθηγητών θα συνεδριάσει για θέματα λειτουργικότητας του σχολείου βάση διαταγών του Υπουργείου Παιδείας

Οι μαθητές δεν θα φέρουν τσάντες μαζί τους, αλλά θα διαθέτουν ατομικά στυλό μπλε, προκειμένου να ψηφίσουν.
Το σχολικό  πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί έως την τρίτη  διδακτική ώρα, δηλαδή  μέχρι τις 10:50.

Αύριο το Γυμνάσιο Σκύδρας γιορτάζει τη Δημοκρατία και τη συμμετοχικότητα με έμπρακτο τρόπο!

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΣΟΦΙΑ  Ε. ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ