ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ

Από:   ΣΧΟΛΙΚΑ  ΒΙΒΛΙΑ

Προς: ΓΟΝΕΙΣ & ΜΑΘΗΤΕΣ  ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΚΥΔΡΑΣ

Αγαπημένες μας οικογένειες ήρθε η ώρα να αποχαιρετιστούμε. Με την ελπίδα να επιτελέσαμε τον σκοπό μας –να λύσαμε τις απορίες σας, να σας  δημιουργήσαμε νέες, να  σας βοηθήσαμε να μπείτε πιο βαθειά στα μονοπάτια και  τους ανοιχτούς δρόμους των επιστημών- , σας  λέμε το αντίο.

Παρακαλούμε μην μας παραπετάξετε, μην μας  βάλλετε σχισμένα στα σκουπίδια. Όνειρό μας είναι να μας φυλάξετε στις βιβλιοθήκες των σπιτιών σας.

Εάν δεν είναι το παραπάνω εφικτό, τότε μην ξεχάσετε αύριο να μας πάρετε μαζί σας  φιλαράκια μας –μια τελευταία βόλτα στην αυλή του σχολείου-.  Εκεί θα μας περιμένει όχημα που θα μας οδηγήσει στην ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ, ώστε μετά από επεξεργασία  να  αναγεννηθούμε και να ξαναφτάσουμε σε μαθητικά χέρια που τόσο αγαπούμε!

Μην ξεχαστείτε!... αύριο 15.06.2022 να πάμε παρέα στο σχολείο.

Οι κολλητοί σας φίλοι

ΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ  ΒΙΒΛΙΑ ΣΑΣ