Ημέρα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού για τους μαθητές της Γ΄ τάξης

Αγαπητά μας παιδιά και Γονείς,

Βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι  το ΚΕΣΥ Πέλλας σε συνεργασία με το Σχολείο μας διοργανώνει, την Παρασκευή 23- 04-2021 και ώρα 11:00΄- 13:20΄,   Ενημερωτική Τηλεδιάσκεψη με συμμετοχή των μαθητών μας της Γ΄ τάξης. Το  Θέμα της   θα είναι η "Ημέρα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού για μαθητές της Γ΄ τάξης Γυμνασίων" - Επιλογές Σπουδών μετά το Γυμνάσιο αλλά και σύνδεση των επιλογών σπουδών με τα  Επαγγέλματα.

Εισηγητές/συντονιστές  θα είναι οι

-Σάββας Καζαντζίδης εκπαιδευτικός υπηρεσιών Συ.Ε.Π. του ΚΕΣΥ Πέλλας και

-Στέφανος Μιχαηλίδης εκπαιδευτικός υπηρεσιών Συ.Ε.Π. του ΚΕΣΥ Πέλλας.

Η παρουσία των μαθητών μας της Γ τάξης κρίνεται απαραίτητη, αφού θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν επισταμένα,  να προβληματιστούν και να λύσουν τις τυχόν απορίες τους από τα πλέον έμπειρα χείλη.

Φιλικά

ΣΟΦΙΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ, ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ