Διαδικασία εγγραφών/επανεγγραφών μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2020-21

Αγαπητέ Γονέα ή/και Κηδεμόνα

Λαμβάνοντας υπόψη την εξαιρετικά επείγουσα ανάγκη να αντιμετωπιστούν οι άμεσοι κίνδυνοι από τη διάδοση του νέου κορωνοϊού COVID-19 η διαδικασία εγγραφής των μαθητών/τριών από τα δημοτικά σχολεία στην Α' Τάξη του Γυμνάσιου καθώς και η επανεγγραφή των μαθητών/τριων στην Β και Γ τάξη του Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2020-2021, θα γίνει χωρίς την φυσική παρουσία των γονέων/κηδεμόνων στην σχολική μονάδα.

Η εγγραφή/επανεγγραφή θα γίνει ηλεκτρονικά με την εξής διαδικασία:

Α) Ο Γονέας/κηδεμένας θα πρέπει να κατεβάσει στον υπολογιστή του, την υπεύθυνη δήλωση εγγραφής (πατήστε εδώ για να κατέβει), να συμπληρώσει όλα τα στοιχεία και να την σταλεί στο Γυμνάσιο ή με email (στο This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) ή με φαξ στο 2381082343

Β) Θα δηλώσει τα στοιχεία επικοινωνίας γονέα/κηδεμόνα συμπληρώνοντας την φόρμα (πατήστε εδώ)

Τα Ατομικά δελτία Υγείας των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν στην Α' Τάξη του Γυμνασίου Σκύδρας καθώς και τις φωτογραφίες για την καρτέλα μαθητή και το Δελτίο μετακίνησης (πάσο), θα τα προσκομίσουν οι ίδιοι οι μαθητές/τριες με την έναρξη των μαθημάτων το Σεπτέμβριο

Παρακαλούμε να μην προσέρχεστε στο Γυμνάσιο με φυσική παρουσία. Για οποιαδήποτε απορία επικοινωνήστε τηλεφωνικά στο 2381089354 ή στο email This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Σας ευχαριστούμε για την μέχρι τώρα συνεργασία.

Καλό Καλοκαίρι